سایر محصولات

فهرست:

  1. برد نمونه سازی سریع پروژه های AVR
  2. سیستم تشخیص قطعی برق و قرار دادن بلادرنگ باتری SLA در مدار
  3. سیستم فروش اتوماتیک مایعات (شیر، دوغ، مواد شیمیائی و …)
  4. سیستم آبیاری خودکار باغ و گلخانه
  5. کیت سیستم ضد سرقت خودرو

____________________________________

Gadid

برد نمونه سازی سریع پروژه های ای وی آر

از قابلیتهای گسترده و بی نظیر این برد، به سادگی عبور نکنید!

 

AVR پروژه های

اگر می خواهید ظرف یک ساعت؛

برد  پروژه میکروکنترلری خود را مونتاژ کنید،

این مجموعه PCBهای خام، راه حل شماست:

 

برد نمونه سازی سریع پروژه های AVR

شماره ثبت اختراع: ۸۹۱۸۴

 

AVR Prototyping Board - Small Size

برد فوق به تنهائی، با کارآئی همزمان یک برد

و چهار شیلد آردوینو سوار بر هم، برابری می کند!

 

قابلیتهای اصلی برد نمونه سازی پروژه های AVR

امکان نصب :

_ میکروکنترلرهای DIP نوع ۲۸ و ۴۰ پین AVR شرکت ATMEL به صورت مستقیم

_ میکروکنترلرهای ۸، ۱۴ و ۲۰ پین AVR سری ATtiny نوع DIP با واسط برد رابط اختصاصی

_ میکروکنترلرهای SMD با بسته بندی TQFN هشت بیتی ۳۲ و ۴۴ پین AVR با واسط بردهای رابط ویژه جداگانه

و همچنین امکان نصب:

_ LCDهای کاراکتری ۱۶×۲، ۱۶×۴، ۲۰×۴ و نیز GLCD گرافیکی ۶۴×۱۲۸ به صورت مستقیم

_ برد اختصاصی ردیف ۶ تائی نمایشگرهای Seven Segment در دو آرایش افقی و یا عمودی و در دو سایز ۰٫۳۹ یا ۰٫۵۶ اینچ

_ قطعات لازم برای تغذیه استاندارد شامل آی سی های رگولاتور سه پایه با Pin Map ها و سطوح ولتاژ مختلف

_ بردهای رابط سنسورها و ماژول های دیگر مثل  SIM900x, HC05, XBEE, RFM12, SHT1x, …

و نیز قابلیت:

_ برقراری مستقیم و سریع اتصالات الکتریکی و سیگنالی روی برد با حداقل نیاز به سیم کشیهای اضافه از روی برد

_ افزودن قطعات و المانهای الکترونیکی از جمله آی سی های جانبی با بسته بندیهای مختلف PDIP و SMD به برد پروژه

_ افزودن شیلدهای استاندارد آردوینو UNO به برد پروژه

_ برقراری ارتباط سریال با پورتهای استاندارد از طریق هدرهای آماده I2C/TWI, UART , FTDI و JTAG

_ مونتاژ آسان قطعات لازم برای برقراری ارتباط با دستگاههای جانبی از طریق درگاه RS232 و یا USB 2.0

_ نصب آسان برد پروژه درون جعبه های مختلف یا نصب روی پلت فرم و شاسی های گوناگون ربات

.

لیست برخی از میکروکنترلرهای قابل اتصال به برد نمونه سازی

 

ATmega8, ATmega48, ATmega88, ATmega168,ATmega328, AT90S2333, AT90S4433

ATmega16, ATmega32,ATmega8535, ATmega164, ATmega324, ATmega644, ATmega1284P

ATtiny24, ATtiny44, ATtiny84, ATtiny13, ATtiny15, ATtiny25, ATtiny45, ATtiny85, ATtiny2313A, ATtiny4313

توضیحات:

 آنهائی که از بِرد بُرد و یا بردهای سوراخدار برای نمونه سازی پروژه الکترونیکی خود استفاده می کنند از مشکلات کار با آنها (مانند قطع و وصل مکرر سیمهای ارتباطی متعدد، و اختلالات در عملکرد سیگنالها به ویژه در فرکانس های بالا و …) به اضافه زمان زیادی که صرف تکمیل پروژه می شود، آگاهی دارند. این مشکل به دلیل تعدد پینها، هنگام کاربست میکروکنترلرها تشدید هم می شود.

Breadboard

همچنین همه می دانند که در فرآیند نمونه سازی یک پروژه میکروکنترلری؛، مرحله طراحی و ساخت یک PCB مناسب برای آن، بیشترین زمان و هزینه را در پروژه، به خود اختصاص می دهد. سه مدل برد نمونه سازی AVR و بردهای رابط آپشنال آنها، که در ادامه معرفی می شوند، دقیقا برای پاسخ به همین نیاز طراحی شده اند.

در حقیقت؛ برد نمونه سازی سریع پروژه های مبتنی بر میکروکنترلرهای AVR با قابلیت پشتیبانی از میکروهای ۸,۱۴,۲۰,۲۸,۴۰ پین، پلت فرمی است که از طریق برد اصلی و – در صورت لزوم– تعدادی بردهای رابط اختصاصی و یکپارچه شده با آن (Peripheral PCBs)؛ بستر PCB آماده و انعطاف پذیری را، برای کاربران حرفه ای و آماتور فراهم می آورد و در بر گیرندهُ زیر بخشهائی است که پین های متعدد میکروکنترلر را، در یک فرمت عملیاتی تر و منظم تر در اختیار کاربر قرار می دهند تا وی؛ بر اساس نیاز و الزامات پروژه و به صلاحدید خود، بتواند قطعات اصلی و جانبی را به سرعت و سهولت مونتاژ کرده و ظرف نیم ساعت، پروژه خود را تکمیل کند.

توضیحات بخشهای مختلف برد پروژه AVR:

این قسمتها شامل بخشهای ورود و پایدارساز تغذیه، حفاظت ولتاژ، سوکتهای نصب و پشتیبانی از انواع میکرو کنترلر، کانکتورهای دسترسی به پورتهای I/O میکرو منطبق با استاندارد آردوینو، کانکتورهای نصب انواع LCD یا ردیف نمایشگرهای Seven Segment، منطقه سوراخدار روی برد برای نصب و مداربندی قطعات الکترونیکی و مخابراتی جانبی، پورتهای استاندارد برای پشتیبانی از پروتکلهای ارتباطی، کانکتورهای On Board جهت اتصال به انواع پروگرامر یا Bootloader، کانکتورهای نصب شیلدها و بردهای کاربردی استاندارد و همچنین، امکان برقراری اتصالات الکتریکی و سیگنالی روی بردی، امکان نصب سریع پروژه در جعبه متناسب و … می باشند.

این PCBها با کیفیت بسیار بالا و به صورت دو رو با مارکاژ دو طرف، متالیزه، با آبکاری قلع و سرب و از جنس فایبر گلاس ضد شعله FR4 تهیه شده و پس از تست الکتریکال، همراه با فایل حاوی دفترچه راهنمای کامل و در سه مدل عرضه می شوند.

برای تهیه ی این بردها به فروشگاه اینترنتی موسسه ی دانشجو کیت (بخش لوازم جانبی / فیبر و برد بورد) مراجعه فرمائید.

معرفی سه مدل مختلف برد اصلی

۱_ مدل اول دارای یک بخش جدا شدنی موسوم به Communication Area است که کاربر را قادر می سازد تا قطعات SMD و یا المانهای مورد نیاز برای اتصال برد پروژه خود به رایانه را، به سادگی به آن اضافه کند (ابعاد: ۹٫۸*۱۸٫۲ سانتیمتر).

Compare 1

کد محصول: ۲۱۲۲۰

۲_ مدل دوم (تصویر ابتدای همین صفحه) شبیه برد بالاست اما فاقد سکشن موسوم به Communication Area می باشد و برای مواقعی است که کاربر نیازی به استفاده از آی سیهای SMD و یا ارتباط با رایانه ندارد و یا اینکه از نظر ابعاد فضای جعبه مورد نظر، محدودیت دارد (ابعاد: ۹٫۸*۱۳٫۳ سانتیمتر).

کد محصول: ۲۱۲۲۱

۳_ مدل سوم نیز شبیه مدل دوم است اما دارای بخش سوراخدار موسوم به Prototyping Area بزرگتری از مدلهای قبلی است و کاربر را قادر می سازد تا قطعات بیشتر و آی سی های با بسته بندی DIP (تا ۴۰- پایه) را نیز به برد پروژه خود اضافه کند (ابعاد: ۹٫۶*۱۶٫۶ سانتیمتر).

کد محصول: ۲۱۲۲۲

 

بردهای رابط جانبی

همراه با برد نمونه سازی، تعدادی برد رابط اختصاصی سازگار با آن نیز طراحی شده اند که می توانند فرآیند طراحی برد پروژه شما را سرعت ببخشند. البته این بردها می توانند به صورت مستقل و در هر پروژه مرتبط دیگری نیز به کار گرفته شوند. این سه نوع برد، روی سوکت استاندارد میکروکنترلر ۴۰ پایه نوع DIP سوار می شوند.

اگر میکرو کنترلر شما دارای بسته بندی TQFP-32 است (مثلا ATmega8 نوع SMD)، علاوه بر یکی از بردهای نمونه سازی مادر، نیاز به این برد رابط کوچک نیز خواهید داشت (ابعاد: ۲٫۳*۵٫۷ سانتیمتر):

TQFP32

کد محصول: ۲۱۳۱۰

اما اگر میکرو کنترلر شما دارای بسته بندی TQFP-44 است (مثلا ATmega32 نوع SMD)، نیاز به این برد رابط کوچک دارید (ابعاد: ۱٫۹*۵٫۷ سانتیمتر):

TQFP44

کد محصول: ۲۱۳۱۱

اگر میکروکنترلر پروژه شما یکی از انواع ATtiny نوع ۸، ۱۴ و یا ۲۰ پین است، نیاز به این برد رابط دارید (ابعاد: ۲٫۵*۵٫۵ سانتیمتر):

ATtiny 8-14-20 Pin Interface Module

کد محصول: ۲۱۳۱۲

به جز این، اگر تصمیم دارید از ردیف (حداکثر تا ۶ عدد) نمایشگرهای Seven Segment استفاده کنید(در دو آرایش افقی و یا عمودی و در دو سایز مختلف)، این برد رابط اختصاصی می تواند کار شما را راحت کند (ابعاد: ۷٫۷*۸٫ ۸ سانتیمتر):

7-Segment Module - Edited 1

کد محصول: ۲۱۳۱۳

همچنین برای استفاده از امکانات شبکه GSM/GPRS در برد پروژه، می توان از برد رابط ماژول SIM900x استفاده کرد که آن هم در دو مدل عرضه می شود:

۱_ مدل دارای بخش جداشدنی Communication Area جهت اتصال ماژول به رایانه (ابعاد: ۷٫۳*۱۵٫۱ سانتیمتر)

کد محصول: ۲۱۳۱۴

Sim900 Large - Edited

۲_ مدل کوچکتر فاقد بخش ارتباط با رایانه (ابعاد: ۷٫۳*۹٫۵ سانتیمتر)

کد محصول: ۲۱۳۱۵

اگر تصمیم دارید از ماژولهای رادیوئی RFM12B در پروژه خود استفاده کنید، تهیه یک زوج از برد رابط زیر می تواند کار شما تسریع کند. این برد امکان افزودن یک منبع ولتاژ رگوله ۳٫۳V و همچنین مدار تطبیق سطوح ولتاژ سیگنالها را فراهم می کند (ابعاد: ۲٫۲*۲٫۳ سانتیمتر).

RFM12B Interface Module

کد محصول: ۲۱۳۱۶

همچنین اگر نیاز به اتصال ماژول HC-05 (ماژول بلوتوث نوع SMD) و یا ماژول ZigBee به برد پروژه خود دارید، برد رابط اختصاصی زیر می تواند این امر را برای شما تسهیل کند (ابعاد: ۳٫۲*۵٫۰ سانتیمتر).

HC05 & XBEE

کد محصول: ۲۱۳۱۷

برای افزودن یکی از انوع سنسورهای دمای سه پایه و یا دو پایه مانند DS18x20 و یا LM35 و یا KTY81 و … می توانید از این برد رابط کوچک استفاده کنید (ابعاد: ۱٫۱*۲٫۲ سانتیمتر).

TO

کد محصول: ۲۱۳۱۸

لیست سنسورهائی که توسط برد رابط فوق، پشتیبانی می شوند عبارتند از:

LM35, LM56, LM75, LM76, LM92, KTY81/110-NXP, DS1820,DS18B20,DS18S20, AD22105, NTC Series

برای افزودن سنسور دما و رطوبت SHT11 (که از نوع SMD است) و مشابه آن، می توانید از برد رابط ویژه آن استفاده کنید (ابعاد: ۲٫۲*۲٫۲ سانتیمتر).

SHT1x & HYT131 Interface Module

کد محصول: ۲۱۳۱۹

لیست سنسورهائی که توسط برد رابط فوق، پشتیبانی می شوند عبارتند از:

SHT10, SHT11, SHT15 , HYT131

برد رابط ۴ رله تک کنتاکت، با قابلیت افزودن ۴ ترانزیستور سوئیچ کننده و آی سی ایزولاتور نوری، می تواند نیاز به افزودن سریع تا ۴ رله را به برد پروژه، پاسخ گو باشد(ابعاد: ۶٫۰*۷٫۲ سانتیمتر).

4 Relay

کد محصول: ۲۱۳۲۰

برد رابط یک رله تک و یا یک رله دو کنتاکت، قابلیت افزودن سریع یک رله را به برد شما فراهم می کند (ابعاد: ۳٫۱*۳٫۸ سانتیمتر).

Relay 1 & 2 Contact

کد محصول: ۲۱۳۲۱

برد منبع تغذیه عمومی، قادر است تا ولتاژ ورودی DC رگوله نشده را از طریق جک فیش DC ، ترمینال بلوکی و یا کانکتور USB 2.0 A/B دریافت کرده و با تنظیم جامپر مربوطه، چهار ولتاژ فیکس مختلف شامل ۱٫۸ – ۲٫۸ – ۳٫۳ – ۵٫۰ ولت را در خروجی ارائه دهد (ابعاد: ۳٫۱*۹٫۵ سانتیمتر).

LM317

کد محصول: ۲۱۱۷۰

________________________________________________________________________________


سیستم تشخیص قطعی برق و قرار دادن بلادرنگ باتری SLA در مدار

سه برد زیر قادرند تا با اتصال به یکدیگر؛ مجموعا مانند یک UPS توان پائین ولی حرفه ای عمل کرده و یک باتری پشتیبان ۱۲V سربی – اسیدی ژله ای (SLA) را به صورت هوشمند و دائم، در بهترین شرایط شارژ نگه داشته و با قطع برق، بلادرنگ برد نمونه سازی پروژه های AVR و یا هر سیستم دیگری را به باتری متصل کنند، به گونه ای که جریان تغذیه مدار دچار وقفه نشده و تراشه های الکترونیکی مدار ریست نشوند.

الف _ برد رابط تغذیه بدون وقفه از باتری پشتیبان

(Power Failure Protection Module)

این برد، یک باتری سربی – اسیدی ژله ای (SLA) را به صورت یک منبع تغذیه پشتیبان بدون وقفه، به برد شما متصل می کند؛ به این صورت که در حالت عادی، باتری به مدار شارژر متصل است و با قطع برق شهر، بلادرنگ باتری را به مدار مورد نظر متصل می کند به طوری که میکروکنترلر و قطعات جانبی برد نمونه سازی، ریست نشوند (ابعاد: ۳٫۲*۶٫۵ سانتیمتر).

Power Failure Protection Module

کد محصول: ۲۱۳۲۲

ب_ برد شارژر باتری پشتیبان

(Two-Stage SLA Battery Charger)

این برد بر اساس میزان شارژ باتری پشتیبان SLA، به صورت خودکار وضعیت شارژ آن را در دو حالت شارژ تمام توان و یا شارژ قطره ای قرار می دهد (ابعاد: ۳٫۲*۷٫۱ سانتیمتر).

2-Stage SLA Battery Charger

کد محصول: ۲۱۳۲۳

ج_ برد رابط شارژر هوشمند باتری پشتیبان

(Battery Charge Monitor Module)

این برد میکروکنترلری، به عنوان مکمل به برد شارژر بالا (ب) متصل شده و به صورت هوشمند؛ هر یک ساعت، ولتاژ باتری پشتیبان SLA را اندازه گیری کرده و بر اساس نمودار شارژ این گونه باتریها، فقط در صورت نیاز، برد شارژر پیش گفته را به آن متصل می کند. لذا با این روش، دوام باتری به طور قابل توجهی افزایش می یابد. این PCB همراه با یک میکروکنترلر پروگرام شده عرضه می شود (ابعاد: ۳٫۲*۸٫۴سانتیمتر).

Battery Charge Monitor Module

کد محصول: ۲۱۳۲۳

 

 InsectInsect 2

 

_____________________________________________________________________


دستگاه فروش اتوماتیک مایعات (شیر، دوغ، سیالات و …)

دستگاه فروش خودکار شیر و دوغ شرکت سپاهان الکترونیک

 این سیستم در ابتدا به سفارش یک فروشگاه بزرگ عرضه ی لبنیات و جهت اجتناب از ایجاد صفهای طولانی مقابل فروشگاه و در نتیجه معطلی و طبعا نارضایتی مشتری؛ به دلیل فرایند زمانبر:

۱_ اخذ سفارش

۲_ توزین (شیر، دوغ، نوشابه و …)

۳_ انتقال مقدار لازم به ظرف مشتری

۴_ محاسبه و دریافت هزینه ها از مشتری

 طراحی و ساخته شده است و حالا قابل عرضه و سفارشی سازی برای سایر کاربران مشابه می باشد.

سیستم فروشگاهی وندینگ خودکار و هوشمند مایعات ابداعی شرکت سپاهان الکترونیک، تمامی مراحل چهارگانه بالا را اتوماتیک می کند. عدم نیاز به فروشنده، کار ۲۴ ساعته، راندمان بالا با کمترین هزینه، توزیع دقیق و سریع مایع مورد نظر، هوشمندی و قابلیت اطمینان بالا به همراه لحاظ استانداردهای روز دنیا در کلیه مراحل طراحی و ساخت، استفاده از این دستگاه را کاملا به صرفه می کند.

در حقیقت این دستگاه پیشرفته با نوع طراحی و ساختار بدنه کاملا بهداشتی خود (هد پمپهای سیرکولار، لوله ها و اتصالات از جنس استیل مخصوص DIN 1.4301/AISI 304 L – 14% Cr , 9.8% Ni  ) قادر است تا به والوهای خروجی دو مخزن حاوی دو نوع مایع مختلف با گرانروی مناسب (مثلا دو دستگاه فریزر شیر سرد کن، یکی حاوی شیر گاو و دیگری حاوی شیر گاومیش یا دوغ، خروجی مخزن دستگاه نسکافه ساز، ماء الشعیر، نوشابه و …) متصل شده و بدون نیاز به دخالت فرد فروشنده، مبادرت به فروش مایعات مورد نیاز به مشتریان نماید.

دستگاه در دو مدل رومیزی و ایستاده تولید می شود. مدل رومیزی روی پیشخوان فروشگاه یا رستوران قرار گرفته و هر مشتری از قبل، یک Tag ارزان قیمت Rf-ID (به صورت جاکلیدی) نگهدارنده کد مشخصه مشتری (با مقدار اعتبار ریالی معین) دارد که برای یک لحظه کوتاه آن را جلوی پنل دستگاه قرار می دهد. با شناسائی و تایید کد مشتری توسط دستگاه، وی رمز چهار رقمی و نوع مایع مورد نظر (مثلا شیر یا دوغ) و نیز میزان لیتر/وزن مورد نیاز خود را وارد کرده و با دریافت تایید دستگاه و کم شدن خودکار مبلغ خرید از اعتبار وی، ظرف (با ابعاد گوناگون) خود را زیر والو مربوطه قرار می دهد و سپس کلید Start را فشار داده و میزان دقیق مایع مورد نیاز خود را بلادرنگ دریافت می کند (در صورت اضطرار، مشتری می تواند با زدن کلید Stop این فرآیند را موقتا متوقف نماید).

مدل ایستاده نیز به همین روش عمل می کند اما قابلیت ویژه آن، این است که درست همانند عملکرد سیستمهای خودپرداز بانکی، پنل و شیرهای خروجی آن می تواند روی بخش خارجی دیوار یا ویترین فروشگاه نصب شده و به صورت شبانه روزی به مشتریان خدمت رسانی کند!

سیستم کاملا هوشمند بوده و در صورت تشخیص بروز هر گونه خطا، آن را به اطلاع مشتری رسانده و با ارسال پیامک، مالک فروشگاه را نیز از وقوع آن با خبر می کند. همچنین هر زمان که فروشنده تمایل داشته باشد، می تواند گزارشی از خلاصه آخرین وضعیت عملکرد روزانه دستگاه را روی گوشی هوشمند خود دریافت نماید و در صورت نیاز، سیستم را از راه دور غیرفعال/فعال نماید. کلیه تراکنش ها، رویدادها و اطلاعات روزآمد شده فعالیتهای دستگاه با ثبت ساعت و تاریخ مربوطه، روی یک فلاش مموری ذخیره می شود و قابل انتقال جهت ویرایش و ذخیره روی دیسک سخت رایانه است. از همین طریق و یا با پنل دستگاه؛ افزودن/حذف در لیست مشخصات مشتری های جدید/قبلی، افزایش اعتبار ریالی، برنامه های زمان بندی دستگاه و … قابل انجام است.

این سیستم به سیاق فوق قادر است تا سایر انواع مایعات (به استثناء مایعات خطرناک و خورنده مثل اسید، قلیا و اکسیدانت های قوی همچون آب اکسیژنه، مایعات با نقطه جوش پائین، مایعات آتش گیر و منفجره، مایعات داغ*، مایعات شیمیائی واکنش دهنده یا مولد گاز مانند مایعات تخمیر شونده، مایعات با فراریت بالا مانند استن، داروها و سایر مواد آرایشی و بهداشتی که باید استریل بمانند، مایعات بیهوش کننده مانند کلروفرم و اتر، مایعات سمی و آلرژی زا، مایعات عفونت زا، بیولوژیک و سریعا فاسد شونده، مایعات متسع کننده بوهای مشمئز کننده، مایعات تحت فشار مثل نیتروژن مایع و نیز رنگها، حلالها، مایعات رسوب دهنده و مایعات غلیظ با ویسکوزیته بالا مانند عسل یا روغنهای نیمه جامد) را به صورت تمام خودکار به مشتریان عرضه کند.

*_ در صورت نیاز و سفارش، سیستم می تواند برای فروش  مایعات داغ تا دمای  ° ۸۵  سانتیگراد طراحی شود.

سیستم با افزودن برخی آپشن ها؛ می تواند بروز خرابی در تغذیه یا عملکرد کلی دستگاه، ظهور گازهای غیر مجاز (مثلا بر اثر فساد مایع درون مخزن)، گرفتگی لوله ها، اتصالات و شیرهای ورودی/خروجی، خرابی پمپ ها، نزدیک بودن اتمام ذخیره مخازن و نیز تلاش برای دستکاری و یا اخلال عمدی در کارکرد خود را تشخیص داده و آن را بلافاصله گزارش کند. دستگاه همچنین قادر است طبق برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده و یا با ارسال دستی فرمان از راه دور، مبادرت به شستشوی اتوماتیک لوله های داخلی عبور مایع (چربی شوئی، زنگ شوئی) خود کند. قابلیت اتصال سیستم به دستگاه POS نیز وجود دارد.

این دستگاه به صورت ماژولار، با پنل کاربر پسند و با تغذیه حفاظت شده برق و باتری طراحی شده و لذا تعمیر و سرویس آن به سرعت قابل انجام است. سیستم دارای ۲۴ ساعت گارانتی تعویض، یک سال گارانتی تعمیر و پنج سال خدمات پس از فروش و دارای CD حاوی فایل راهنمای کاربری مصور فارسی می باشد.

ابعاد و آپشن های اختیاری دستگاه بر حسب نیاز و گزینش مشتری انتخاب می شوند و لذا هزینه و نیز زمان مورد نیاز برای تکمیل، انجام تست های فنی و تحویل نهائی سفارش، بر همین اساس اندکی متغیر خواهد بود.

کد محصول: ۷۱۳۲۲، قیمت دستگاه پایه (بدون آپشن): ۴۷۵۰۰۰۰ تومان

_____________________________________________________________________


سیستم آبیاری خودکار باغات سنتی

سیستم آبیاری خودکار شرکت سپاهان الکترونیک

در باغات سنتی ایران که عموما بر اساس کرت بندی به همراه احداث چاه و استخر بنا شده اند، بر اساس نوبت آب و یا میزان دبی چاه کشاورزی، نیاز به آبیاری در ساعات مختلف شبانه روز و ایام خاصی از هفته در فصول کشت وجود دارد. بنابراین صاحب باغ مجبور است در این ساعات در باغ حضور فیزیکی پیدا کرده و اقدام به آبیاری تک تک کرت ها نماید. اما پیشرفت تکنولوژی می تواند به کمک وی بیاید و تمامی این امور را به صورت هوشمند، خودکار و با قابلیت نظارت و کنترل همزمان از راه دور در آورد.

این سیستم می تواند موتور الکتریکی چاه را طبق برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده و یا بنا به ارسال فرمان دستی با گوشی تلفن همراه، استارت کند و میزان دبی آب و حجم در لحظه (Real Time) استخر یا تانک آب و نیز شرایط موتور را زیر نظر بگیرد. پس از پر شدن استخر موتور به صورت اتوماتیک خاموش شده و فرآیند آبیاری کرت ها به نوبت و بر اساس سنجش رطوبت در مکانهای مختلف کرت انجام می شود. در صورت نیاز، کلیه این مراحل از راه دور و از طریق گوشی همراه صاحب باغ قابل مشاهده و ردگیری است. چنانچه هر خطایی در فرآیند آبیاری اتوماتیک باغ رخ دهد، سیستم به صورت هوشمند عکس العمل مناسب نشان داده و گزارش وضعیت را برای کشاورز ارسال می نماید.

دستگاه کنترلر مرکزی بر اساس نوع باغ و نیازهای خاص هر مشتری قابل سفارشی سازی خواهد بود. لذا با توجه به اینکه در باغات سنتی ایران، انواع گوناگون درختان و بوته ها در کرت های مختلف کشت می شوند، نحوه لوله کشی و انتخاب نوع نازل ها و اتصالات تفاوتهائی خواهند داشت (تصویر بالا) که طبیعتا دستگاه نیز برای آبیاری هر کرت، با الزامات راه اندازی سیستم منصوبه در آن کرت، خود را سازگار خواهد کرد.

آپشنهای مختلفی برای این سیستم قابل سفارش است از جمله سیستم کنترل پارامترها و فالتهای برق (سه فاز یا تک فاز) جهت جلوگیری از ایراد آسیب به موتور در شرایط بروز خطا در برق شبکه، سیستم تشخیص تردد در ساعات غیر مجاز در محوطه باغ، باتری پشتیبان (UPS) برای مواقع قطع برق شبکه، سیستم تشخیص بارش باران، سیستم تشخیص یخ زدگی آب در لوله ها، سیستم تشخیص گرفتگی لوله های انتقال آب با امکان نشان دادن زون مربوطه، سیستم تشخیص سر ریز شدن غیر قابل کنترل استخر، سیستم تشخیص هوا کشیدن موتور (به جای آب)، سیستم تشخیص عمل نکردن موتور به فرمانهای سیستم

 

کد محصول: ۷۱۳۱۲، قیمت دستگاه کنترل مرکزی (با یک کنتاکتور سه فاز): ۱۹۵۰۰۰۰ تومان

_____________________________________________________________________


کیت سیستم ضد سرقت خودرو (®AutoGuard)

(قفل الکترونیکی – مکانیکی مکمل دزدگیر و ایموبیلایزر)

 

دستگاهی متفاوت برای افزایش ضریب حفاظتی خودروی شما (Patented)

شماره ثبت اختراع: ۸۵۶۹۲

کد محصول: ۲۱۴۱۰، قیمت کیت شامل بردها و CD راهنما بدون قطعات: ۶۵۰۰۰ تومان

آیا نصب دزدگیر و ایموبیلایزر، خودروی شما را کاملا در برابر سرقت مصون می سازد؟

پاسخ، نشانگر واقعیتی دردناک است؛

شوربختانه خیر!

سرقت روز افزون خودروهای روز دنیا، علیرغم پیشرفتهائی که در زمینه سیستمهای ضد سرقت به دست آمده است، گواهی بر این امر است. این معضل خاص کشور ما نیست (اگر چه خودروهای تولید داخل، بیشترین آمار سرقت را در ایران به خود اختصاص می دهند). سارقین جهت ورود به هر خودرویی در دنیا، معمولا به بیش از ۲۰ ثانیه زمان نیاز ندارند. میانگین زمان سرقت خودرو در تمام دنیا، فقط ۲ دقیقه است!

دلیل این است که عموم دستگاههای رایج در بازار، تحت عنوان دزدگیر خودرو، عملا سیستمهائی با عملکرد و مدار بندی کم و بیش یکسان و تنها به منظور تشخیص و اعلام سرقت هستند و کارکرد ضد سرقت واقعی را ارائه نمی دهند. با توجه به اینکه طبق آمارهای رسمی سال ۱۳۹۰ (منبع)، در هر ساعت، ۶ خودرو در ایران سرقت می شوند (روزانه ۱۴۲ دستگاه) و همچنین این تجربه روزانه همه ما که عملا گوش مردم به صدای آژیر دزدگیرها عادت کرده و در بسیاری موارد، واکنش خاصی از طرف مردم صورت نمی گیرد و همچنین این واقعیت که قفلهای فرمان مکانیکی، ظرف مدت ۳ ثانیه بدون سر و صدا باز می شوند؛ مغزی آنها به راحتی قابل سوراخکاری بوده و بدنه آنها به سادگی قیچی می شود و ضمنا بدنه و مغزی قفلهای پدال موجود در بازار در برابر ابزارها (اره، چکش، دریل، دیلم، اسید و…) ابدا ایمن نیست و نیز کد ریموت دزدگیرها و ایموبیلایزرها، قابل هک شدن توسط سارقین حرفه ای خودرو است و اینکه حتی ECU خودرو به سرعت قابل تعویض است؛ لذا نصب تجهیزات امنیتی و حفاظتی قدرتمندتر، کاملا توجیه اقتصادی و فنی می یابد.

Car Hackers

در برخی خودروهای مدل بالای امروزی که امکان کنترل از راه دور وضعیت خودرو از طریق شبکه GPRS یا اینترنت بی سیم وجود دارد، حتی وضع بدتر است. لینک زیر، حاوی کلیپی جالب در پیوند با مسئله هک کردن سیستم امنیتی خودرو است:

LINK

بنابراین، همانند کشاکش دائمی ویروسهای رایانه ای با نرم افزارهای ویروس کش، این رویاروئی و اصلاح مدام فن آوریها، برای همیشه ادامه دارد.

شرکت سپاهان الکترونیک، با تکیه بر تجارب پیشین و موفق خود در طراحی سیستمهای ضد سرقت خاص، مطابق اصول علمی فرآیند توسعه محصول جدید (NPD)، دستگاهی استثنائی و حقیقتا بسیار کارآ و از همه نظر تست شده، در رده سیستمهای حفاظتی و امنیتی پیشرفته، جهت افزودن و کمک به تجهیزات دزدگیر عادی؛ با عملکرد واقعی ضد سرقت برای تمامی انواع خودروهای سبک و سنگین اختراع کرده که با اضافه کردن همزمان چندین نوع حفاظت الکترونیکی و مکانیکی قدرتمند؛ در عمل، با سارقان به مقابله برخاسته و نیت آنها را پیروزمندانه، ناکام می گذارد. اساس کار دستگاه، افزایش پیچیدگی و زمان بر ساختن فرآیند سرقت است. رمز موفقیت و استقبال غافلگیر کننده مشتریان از این محصول، پوشش عالی همین نقاط ضعف اشاره شده در سیستمهای موجود در بازار ایران است.

Car Theft

سارقین می خواهند در یک بازه زمانی معقول و طی چند دقیقه، موفق به سرقت خودرو شوند؛ لکن

با نصب این سیستم، نمی توانند.

در واقع کیت سامانه قفل حفاظتی ضد سرقت اتوگارد (®AutoGuard)، به گونه ای طراحی شده که بدون استفاده از قفل فرمان، زنجیر، قفل پدال و دزدگیر و حتی با جاماندن سوییچ بر روی خودرو و باز بودن درب و شیشه‏‫ها هم، سارقین قادر به ربودن خودرو نخواهند بود. این سامانه چند قسمتی، مشتمل بر مجموعه ای ترکیبی از راه حلهای هوشمندانه ضد سرقت ویژه و استثنائی، جهت تکمیل و افزایش کارآئی سیستم دزدگیر معمولی خودروها می باشد. لذا اگر تمایل دارید خودروی شما کاملا در برابر سارقین مصون باشد، نصب چنین سیستمی در خودروی شما، هوشمندانه ترین انتخاب خواهد بود. مزیت مهم این سیستم آن است که حتی با ساختن یک کلید با دندانه هایی مشابه سوییچ خودرو یا اتصال سیمهای استارت، نمی توان خودرو را روشن نمود و به همین دلیل احتمال سرقت خودرو به شدت کاهش می یابد.


این دستگاه مستقل بوده و هیچ گونه تداخلی، با عملکرد سیستمهای دزدگیر و ایموبیلایزر از پیش نصب شده ندارد. قفل ضد سرقت در واقع نوعی کمک قدرتمند برای دزدگیر عادی محسوب شده و به طور خود اتکا، با عمل سارق رویاروئی می کند.

این کیت همراه با یک دفترچه راهنمای مصور ۵۰ صفحه ای عرضه می شود و نیاز به مهارت در مونتاژ کیتهای الکترونیکی و تسلط نسبی بر سیستم برق خودرو دارد.

پرسش و پاسخ در مورد این محصول:

 

_ آیا این سیستم مکمل دزدگیر، با سیستمهای ردیاب خودرو تفاوت دارد؟

بله؛ دستگاههای ردیاب، با فن آوری GPS/GSM-GPRS کار می کنند. اگر چه در هنگام فعال شدن قفل، این سیستم قادر است به عنوان یک کارویژه جانبی، انواع دستگاههای مرتبط دلخواه، از جمله دستگاه ردیاب خودرو را فعال کند. ضمنا بر خلاف تصور عموم، سیستمهای رهیاب یا Tracking خودرو، ایمنی ضد سرقت کاملی را برای خودرو فراهم نمی آورند. زیرا اولا بعد از سرقت خودرو و برای کشف مکان آن به کار می آیند و ثانیا سارقین حرفه ای خودرو می توانند به راحتی آنها را با تجهیزات Jammer ویژه، عملا نا کارآمد کنند. ضمنا چون این دستگاهها، به طور دائم در حال ارسال انرژی رادیوئی هستند، نسبتا سریع توسط سارق جایابی شده و معمولا به کنار خیابان یا کوچه های خلوت انداخته می شوند. همچنین مشخص شده که برخی هکر های حرفه ای، قادرند حضور یا عدم حضور شما در منزل یا محل کار را، با استفاده از هک IP اختصاصی ردیاب، تشخیص بدهند و این بار، این منزل یا محل کار است که به جای خودرو، در معرض تهدید امنیتی قرار می گیرد!

_ آیا با نصب دستگاه فوق، حفاظت خودرو در برابر هر گونه سرقت صد در صد است؟

سیستم اتوگارد (®AutoGuard) به همراه دزدگیر یا ایموبیلایزر استفاده شده و قرار نیست جایگزین آنها شود. دزدگیر عادی؛ وظیفه کنترل دربها، تشخیص حضور غیر مجاز داخل خودرو، ضربه و شوک، شکست شیشه ها و … را با «اعلان عمومی» بر عهده دارد در حالیکه دستگاه فوق، وظیفه مبارزه عملی ولی بی سر و صدا با سارقین را بر عهده دارد. ضمنا هیچ امنیت و حفاظت صد در صدی در دنیا وجود ندارد؛ مثلا اگر راننده بی مبالات، کلید اصلی را درون خودرو جا بگذارد و همچنین فراموش کند سیستم قفل ضد سرقت را فعال نماید، قطعا هیچ سیستمی هر چند پیشرفته، نمی تواند خودرو را از سرقت محافظت نماید. همچنین پیش گیری از سرقت لوازم داخل خودرو و یا داخل صندوق عقب وظیفه این دستگاه نیست. لذا قرار دادن هر گونه وسیله با ارزشی مانند رایانه همراه، گوشی تلفن، تبلت، کیف دستی، کیف پول، اسناد شخصی و … داخل اتوموبیل و در معرض دید، منجر به تشویق سارقان شده و به سادگی، با شکستن شیشه پنجره خودرو، سرقت وسایل ظرف چند ثانیه امکان پذیر است.

به جز این؛ برخی انواع بسیار نادر سرقتها مانند حمل با جرثقیل یا بکسل و یا مثلا روش خلاص کردن دنده و هل دادن خودرو داخل یک کوچه خلوت و یا چهار دیواری دربسته؛ دست کم از نظر تئوری، وقت کافی برای تعویض تمام قطعات و سیم کشیهای خودرو را در اختیار سارقین قرار می دهد.

theft is Forbidden

به همین جهت، توصیه های ایمنی ذیل را به عنوان روشهای جلوگیری از سرقت اتومبیل، بایستی رعایت کرد:

- نصب هر گونه تجهیزات امنیتی و حفاظتی روی خودرو و بیمه سرقت، نوعی سرمایه گذاری عاقلانه بوده و قطعا می تواند موثر باشد. شاید در یک کلمه بتوان گفت امروزه، غیر معمول ترین آنها، شاید بهتر هم باشند.

- همیشه پیش از ترک خودرو؛ تمامی دربهای خودرو را قفل و پنجره ها را کاملا ببندید و خودروی خود را در دنده یک یا عقب (و اگر دارای جعبه دنده اتوماتیک است، در حالت دنده پارک) قرار دهید.

- بعد از پارک خودرو در یک محل پر رفت و آمد، چرخها را تا انتها به سمت راست و یا چپ چرخانده و حتی المقدور به جدول یا دیوار کناری بچسبانید. این باعث می شود در صورت بکسل شدن، خودرو در یک دایره بزرگ گردش کند و قطعا هیچ راننده جرثقیل سارقی نمی خواهد خودروئی در کنارش، روی لاین کناری راه بیفتد و جلب توجه کند.

- اگر خودروی شما دیفرانسیل عقب است، با دنده عقب وارد محل پارک خود شوید و اگر خودرو دیفرانسیل جلو است، از سمت جلو وارد شوید. همیشه خودرو را تا حد امکان نزدیک به یک مانع بزرگ همچون دیوار، حصار، گاراج، درخت، خودروی دیگر و … پارک کنید. این کار خودروی شما را در میان سایر خودروها، گزینه بدی برای قربانی سرقت شدن (با روش بکسل یا جرثقیل) جلوه می دهد.

- همیشه پس از خاموش کردن خودرو، فرمان را کمی بچرخانید تا قفل شود. هر گونه قفل مکانیکی دیگر مانند قفل فرمان، کلاچ، ترمز دستی و … را که در دسترس دارید، استفاده کنید. در واقع ایجاد هر نوع مانع برای گرفتن وقت از سارق، مفید است.

_ من تا حدودی از مسائل فنی و سیم کشی خودرو سر در می آورم، آیا خودم می توانم این دستگاه را نصب کنم؟

نصب این سیستم اندکی زمان بر و نسبتا فنی است. همچنین برای هر خودروی خاص، باید راهبرد ویژه ای تدارک دید. توصیه این است که دستگاه توسط نصابان حرفه ای سیستمهای دزدگیر خودرو انجام شود. لکن اگر کمی سر رشته فنی دارید، دفترچه های راهنمای نصب کامل و گویائی در بسته بندی دستگاه ضمیمه شده اند که می توانید از آنها به خوبی بهره ببرید. با فراهم آوری برخی ابزارهای اولیه، پروسه نصب کامل دستگاه، شاید یک روز تعطیل کامل شما را به خود اختصاص دهد.

_ آیا سیستم فوق در برابر تجهیزات خرابکاری و سرقت موسوم به بمب الکترونی ایمن است؟

بله، این دستگاه بر خلاف دزدگیرها و یا ایموبیلایزرها، در برابر اینگونه تجهیزات ایجاد شوک الکتریکی ایمن هستند.

_ آیا سارق می تواند با قطع کابلها یا جدا کردن سر باطریها، سیستم را از کار بیاندازد؟

به هیچ وجه؛ این گونه اقدامات، صرفا به بدتر شدن شرایط برای خودش منجر می شود.

_ فروشنده خودرو به من گفت که کارخانه سازنده، نوعی چیپ الکترونیکی کد دار برای کنترل سیستم احتراق خودرو در کلید آن تعبیه کرده است، آیا وجود چنین دستگاههائی، محافظت خودرو مرا تضمین می کند؟

امروزه اکثر خودروهای تولید داخل و یا خارج از کشور، دارای این نوع کلیدها هستند که از فن آوری RFID استفاده می کنند. ترانسپوندر تعبیه شده در کلید، در بر گیرنده یکی از یک تریلیون کد ممکن برای تایید اصالت کلید خودرو هستند. اگر سیگنال کد توسط مدار امنیتی داخل خودرو به درستی تشخیص داده شود، خودرو استارت می شود. تمام این موارد حفاظتی و امنیتی، روی کاغذ خیلی خوب هستند اما در عمل، سارقان حرفه ای با استفاده از رایانه همراه حاوی میلیونها کد RF ذخیره شده، خودروی خود را نزدیک خودروی شما پارک کرده و از آنجا در خفا، ظرف حدود ۲۰ ثانیه، سیگنال کد خودروی شما را بای پس Bypass کرده و سپس کار تمام است! یکی از همدستان سارقین پیاده شده و با آرامش، خودرو شما را به سرقت می برد.

کلیپ آموزنده زیر، شیوه سرقت ۲۵ ثانیه ای خودرو مزدا ۳ با همین روش را ، از دریچه دوربینهای مدار بسته به نمایش گذاشته است:

کلیپ سرقت ۲۵ ثانیه‌ای “مزدا ۳″ در تهران

_ فروشنده همچنین به من گفت در صورت استفاده از هر گونه تجهیزات غیر کارخانه ای، پوشش گارانتی خودرو، دیگر شامل خودرو نمی شود. آیا این موضوع صحت دارد؟

خیر! این موضوع صحت ندارد. نصب سیستم ضد سرقت، شرایط اعلام شده کارخانجات برای گارانتی را نقض نمی کند. در صورت استنکاف از تعهدات، مقررات ملی حمایت از مصرف کننده، از شما پشتیبانی می کند. اکثر این گفته ها بدین منظور صورت می گیرند تا مشتری را وادار به استفاده از محصولات گران ولی معمولا کم ارزش ضد سرقت مد نظر آنها کنند.

_ آیا از میان خودروهائی که تا کنون سیستم ابداعی شرکت شما را نصب کرده اند، خودروئی مورد سرقت قرار گرفته است؟

با افتخار عرض می کنیم که خیر؛ تا کنون هیچ مورد سرقت موفقی، از میان خودروهای مجهز به دستگاه ®AutoGuard رخ نداده است.

_ آیا نصب این سیستم، نظام سیم کشی فابریک خودرو را به هم می ریزد؟

به هیچ وجه. مطلقا هیچ گونه دستکاری آسیب زننده ای در حین فرآیند نصب توسط نصابهای مجاز و آموزش دیده این دستگاه، انجام نمی شود. کلیه مراحل نصب با رعایت استانداردهای ایمنی خودرو انجام می شود.

_ سیستم فوق، روی چه نوع خودروهائی قابل نصب است؟

تمامی انواع خودروهای سبک و سنگین مانند سواری، وانت، اتوبوس، کامیون، ماشین آلات راه سازی و … قابلیت نصب این سیستم را دارند.

_ چرا خودروی من نیاز به نصب چنین سیستمی دارد، در حالیکه دارای ایموبیلایزر و دزدگیر فابریک کارخانه است؟

یک اشتباه رایج در میان مالکین خودروها این است که سارقین، افرادی کم سواد و بدون داشتن هیچ گونه سر رشته فنی از مکانیسمهای امنیتی خودرو هستند. اگر چنین فکر می کنید، وقت آن است تا دوباره فکر کنید! قابلیت ورود بدون کلید از طریق ریموت، برای باز و بسته کردن دربها به همراه آلارم، سیستم کارآئی است اما، غالب چنین سیستمهائی برای غیر فعال کردن خودرو، متکی به قطع ارتباط الکتریکی سیم استارت خودرو هستند. لکن سارقین با اتصال کوتاه (Hot Wiring)، ایجاد شوک الکتریکی، زدن Jumper، برداشتن فیوز دزدگیر، سیستمهای خرابکاری الکترونیکی همچون تجهیزات موسوم به کدیاب (Code Grabbers) و یا دستگاههای مشهور به (Scanner Boxes) که در اختیار سارقین حرفه ای هستند، می توانند هر گونه سیستم دزدگیر و ایموبیلایزری را ظرف چند ثانیه از کار بیندازند. بنا به تجربه، هر سیستم ارسال سیگنالینگ کد که از فن آوری بیسیم استفاده می کند (مانند ریموت بیسیم دزدگیرها)، در عمل قابل هک شدن می باشند. مضاف بر این، تا کنون هر سیستمی که ادعای قابلیت ضد جاروب Anti-Scan یا Code Grabbing Technology داشته، شکست خورده است. بنابراین می توان گفت همیشه قطعه ای از پازل شیوه های پیشگیری از سرقت، گم شده است!

The one puzzle vehicle thieves cant solve

_ آیا در روشهای خفت گیری و سرقت به عنف، سیستم اتوگارد کارآئی دارد؟

بله؛ اگر به هر دلیلی به شخصی که به خودروی شما نزدیک می شود (مثلا در لباس مامور پلیس، مامور شهرداری، سائل یا در پوشش یک شهروند که سوالی دارد و …) مشکوک هستید، تنها کافیست قفل ضد سرقت را فعال سازید. حتی اگر در حین رانندگی، خودروی دیگری شما را به توقف فرا می خواند و یا مثلا اگر پس از حرکت، متوجه صدائی اضافی و مشکوک در خودرو شدید، لازم است پس از توقف و خاموش کردن خودرو، شرط احتیاط را به جا آورده و قفل اتوگارد را فعال کنید.

 

شما هم چنانچه پرسشی پیرامون این محصول دارید، آن را از طریق صفحه تماس با ما در سایت رسمی شرکت سپاهان الکترونیک مطرح فرمائید.

___________________________________________________________________________________________  جهت مرور آخرین بروز رسانیها و سفارش محصولات و یا کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت شرکت سپاهان الکترونیک مراجعه فرمائید: www.sepahanelectronic.com   ___________________________________________________________________________________________ کلمات کلیدی فارسی: برد نمونه سازی میکروکنترلر، برد نمونه سازی AVR، برد پروژه AVR، برد نمونه سازی سریع AVR، برد نمونه سازی سریع میکروکنترلرهای AVR، برد AVR، برد ای وی آر، پروژه PCB، PCB آماده برای AVR، برد توسعه AVR، برد سوراخدار برای AVR، برد آموزشی AVR، پروژه دانشجوئی با AVR، هدر برد AVR، هدر برد ATmega، هدر برد اتمگا، برد آماده، برد آماده AVR، برد آماده ای وی آر، هدر برد AVR، هدربرد ATmega، برد پروتوتایپ، هدر برد یونیورسال، پروژه با AVR، پروژه با ای وی آر، برد ربات سازی، پلت فرم ربات، بهترین هدر برد میکروکنترلر، میکروکنترلر ای وی آر، هدر برد ATtiny، شارژر باتری SLA، شارژر هوشمند، شارژر خودکار، مینی یو پی اس، دزدگیر خودرو، سیستم پیشرفته دزدگیر، سیستم ضد سرقت خودرو، سیستم حفاظتی خودرو، سیستم امنیتی خودرو، اتوگارد، تجهیزات کمک آموزشی، تجهیزات پژوهشی، دستگاه وندینگ، دستگاه فروش خودکار، دستگاه فروش خودکار شیر، دستگاه فروش خودکار آبمیوه، دستگاه فروش خودکار نوشابه، دستگاه فروش خودکار مایعات، دستگاه فروش خودکار قهوه، آبیاری خودکار، آبیاری هوشمند، دستگاه آبیاری هوشمند، دستگاه آبیاری خودکار، آبیاری مکانیزه، آبیاری مدرن، آبیاری پیشرفته __________________________________________________________________________________________      keyword Tags: AVR Prototyping Board, AVR Rapid Prototyping Board, AVR Project Board, Multi AVR Prototyping Board, AVR-Based Prototyping Board, AVR Development Board, Universal AVR Prototyping Board, Minimal Board, ATMEL Prototype Board, AVR Quick Prototyping Board, AVR Development Board, AVR Kit, AVR Learning Board, AVR Header Board, ATmega Header Board, Mini UPS, Car Anti Theft Device, Car Anti Theft System, Super Anti Theft System,AutoGuard, Vending Machine

یک دیدگاه درباره ی “سایر محصولات

  1. پینگ بک: رویدادها | شرکت مهندسی سپاهان الکترونیک

دیدگاه ها بسته شده اند.